/Files/images/rubric_issue_56191 (1).jpg

Бібліоте́ка або книгозбі́рня(грец.βιβλιον—книжкаіθηκη—сховище,скриня) — культурно-освітній заклад, що здійснює збирання друкованих і рукописних матеріалів, проводить їх опрацювання і відображення у каталогах, організовує відповідне їх зберігання, збереження і обслуговування ними читачів.

Стародавні бібліотеки

Першою відомою бібліотекою можна вважати храм в Ніппурі. У храмовій школі, т. зв. е-дубі («будинок табличок»), була знайдена Ніппурська бібліотека: понад 30 000 табличок з адміністративними, юридичними, медичними, літературними та історичними текстами, багато з яких досі не опубліковані.

Бібліотеки були відомі ще в стародавньому світі (Ассирія,Єгипет,Китай). Найдавніша з них—клинописна Бібліотека Ашшурбаніпала в Ассірі (7 ст. до н.е.), а найбільша—Александрійська бібліотека, в якій були зібрані рукописні книги античного світу (3 ст. до н.е.); вона була частиною комплексу mouseĩon (музей). До комплексу входили житлові кімнати, столові приміщення, приміщення для читання, ботанічний і зоологічний сади, обсерваторія і бібліотека. Пізніше до нього були додані медичні та астрономічні інструменти, опудала тварин, статуї й погруддя, які були використані для навчання. У mouseĩon входило 200 000 папірусів в Храмі (майже всі бібліотеки античності були при храмах) і 700 000 документів в Школі. Музей і велика частина Олександрійської бібліотеки були знищені приблизно в 270 році нашої ери. Іншою визначною бібліотекою античності була Пергамська бібліотека.

Всеукраїнський день бібліотек

відзначається в Україні щорічно 30 вересня

встановлений в Україні «…враховуючи великий внесок бібліотек України у розвитоквітчизняної освіти, науки і культури, необхідність дальшого підвищення їх ролі у житті суспільства та підтримуючи ініціативу бібліотечної громадськості…» згідно з УказомПрезидента України«Про встановлення Всеукраїнського дня бібліотек» від14 травня1998р. №471/98.

Цікаві факти

Сьогодні в Україні налічується близько 40 тисячбібліотек. Серед провідних —

/Files/images/-Національна_бібліотека_України_імені_В._І._Вернадського.jpg

Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського,

/Files/images/npbu.jpg

Національна парламентська бібліотека України,

/Files/images/nbu_fasad.jpg

Національна бібліотека України для дітей,

/Files/images/1322339089.jpg

Національна історична бібліотека України та інші.

Кількість бібліотечних працівників перевищує 52 870.
Послугами книгосховищ користуються понад 17490 тисяч читачів.
Кiлькiсть переглядiв: 756

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.